קנציה

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

קנציה

הודעהעל ידי dita51 » 10 ספטמבר 2009, 11:42

שלום
ברשותי קנציות השתולות בגינה מספר רב של שנים
לפני שנה מתו לי שתיים שלא הצלחתי להציל
לפני שבוע גיליתי שוב ששתים פגועות גם כן.המחלה מתבטאת בעלים שנהיים חומים-לא מתיבשים. אח"כ הם נהיים שמוטים וכך במהירות זה עובר מעלה לעלה עד שהצמח קורס.יש לציין שהלולב נפגע רק בסוף.
אשמח לעזרה ואנסה לצרף תמונה
תודה מראש
קנציה חולה.jpg
dita51

Re: קנציה

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 10 ספטמבר 2009, 22:35

אנא ספרי לנו כיצד הם מטופלים, ובפרט משטר ההשקיה. כמה ליטרים וכל כמה זמן. לפני שנפנה לחפש הסבר פתולוגי לתופעה, רצוי שנדע את משטר ההשקיה וטיפוס האדמה. סיבה פיזיולוגית למצב זה היא השקיית יתר, אבל זו קורית בעיקר בעונות הגשמים. אז ספרי כיצד הצמחים מטופלים ונראה אם יש צורך לבדוק גורמי מחלות.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי dita51 » 11 ספטמבר 2009, 00:15

שלום
ראשית תודה על התשובה המהירה
איני יכולה להגיד בדיוק כמה ליטר.בערך פעמיים בשבוע אני משקה קצת!! ופעם בשבועיים טפטפות בכמות די גדולה
האדמה היא אדמה כבדה. לקנציה שבתמונה אין ניקוז אידיאלי אך לשאר הקנציות היו .
השאלה אם אני יכולה להציל אותם מאחר ובגודלם איני יכולה להעבירם.
הרבה תודה
שבת שלום
dita51

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 11 ספטמבר 2009, 10:03

"קצת" היא מידה לא מוגדרת. ההתרשמות שלי היא שדקלי הקנטיה אצלך סובלים ממחלות ריקבון השורש, והסיבה מספר אחת לכך היא השקיית יתר בצרוף אדמה לא מנוקזת. קנטיה מאוד לא מפונקת ויכולה לעבור גם תקופות יובש. ההמלצה היא להשקות רק כאשר שכבת הקרקע העליונה (5-10סמ') יבשה לגמרי. אסור שציצת השורשים תמצא במצב של רטיבות מתמדת. מצב כזה, כאמור, גורם להתפתחות מחלות ריקבון השורש שתוצאתן הראשונית היא המראה שבתמונה. בד"כ צמחים אלה משמשים כצמחי בית ואז אין בעיה להוציאם מהמיכל, לנקות את כל המצע הרטוב ולסלק את השורשים הרקובים. לאחר מכן מרססים את אזור השורשים בתמיסה של מלחי נחושת ומחזירים למצע סטרילי חדש. מדבריך הבנתי שהדקלים שתולים באדמת הגן שניקוזה גרוע או לא ברור, ושאינך יכולה להעתיק את הצמח החולה למקום אחר. אם כך, כל שנותר לך לעשות הוא לתת לקרקע להתיבש כפי שהסברתי לעיל ורק אז להשקות. איני אופטימי מדי לגבי הצמח החולה, אך אם את רוצה לנסות בכל זאת להצילו בתנוחתו הנוכחית, הוסיפי למי ההשקיה הבאה (20 ליטר) 5 גרם של קוסייד או בורדזול. החומרים לא מצויים במשתלות למרות שאינם רעילים במובן המקובל לחומרי הדברה סינטטיים. תוכלי להשיגם בחנויות המיועדות לחקלאים. מאחר שציצת השורשים לא תנוקה מגורם המחלה, אין כלל ביטחון שהטיפול הזה יעזור, אבל לנסות מותר.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי dita51 » 13 ספטמבר 2009, 01:11

שלום
הרבה הרבה תודה על האיפורמציה .
שנה טובה ופוריה
dita51

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 13 ספטמבר 2009, 20:54

שנה טובה גם לך מכל צוות המשתלה.
ש. כהן-סיון

חזור אל פורום צמחיה